Soru:
Üst üste istiflenmiş birden fazla baskı yazdırma
Nathaniel
2016-03-25 07:37:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İçi boş bir çerçeve gibi geniş, düz bir nesnenin birkaç kopyasını yazdırmak istediğimi varsayalım. Birbirinin hemen üzerinde yüzen birkaç kopyadan oluşan bir STL dosyası oluşturursam, 3B yazıcımın yazılımı, aşağıda gösterildiği gibi üstteki nesnelerin üzerine oturması için mutlu bir şekilde destek oluşturur:

enter image description here

Sorum şu, bu çılgınca bir fikir mi? İşe yarayacaksa, birçok avantajı var gibi görünüyor. Platformda yan yana yerleştirmeye çalıştığımdan daha fazla kopyayı aynı anda basabilirim ve baskılardan biri altındakiler başarısız olursa yine de sorun olmaz. Hepsini ayrı ayrı basmaktan çok daha fazla filaman gerekmiyor.

Muhtemelen bir noktada sadece ne olduğunu görmek için deneyeceğim, ancak daha önce insanların yaptığını duyduğum bir şey değil, Bu yüzden işe yaramayacağının veya başka bir şekilde iyi bir strateji olmayacağının iyi bir nedeni olup olmadığını merak ediyorum.

Iki yanıtlar:
Tom van der Zanden
2016-03-25 15:26:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Güvenilir bir şekilde ve makul bir kalitede çalışmasını sağlayabilirseniz, bu iyi bir çözüm olur. Ancak, bunu güvenilmez bulabilirsiniz ve nesnelerin alt yüzeyleri çok hoş görünmeyebilir (genellikle destek gerektiren çıkıntılarda olduğu gibi). Bunun ne kadar iyi çalışacağı, büyük ölçüde basılan nesneye bağlıdır ve bu muhtemelen yalnızca çok küçük bir nesne sınıfı için çalışacaktır.

Bunu yaparak çok fazla kazanç elde edemezsiniz. "sırayla yazdırmaya kıyasla çok daha hızlı değil (yani, yazıcınızı kontrol etmek ve baskılar arasında sıfırlamak için zamanınız varsa).

"yani, yazıcınızı kontrol etmek ve baskılar arasında sıfırlamak için zamanınız varsa" - bence bu benim için anahtar. Genelde oldukça meşgul bir insanım, bu yüzden benim için her 1-2 saatte bir yazıcı odasına gitme ihtiyacı ile bir gecede çalıştırma ve umarım sabah tamamlanmış bir işe geri dönme ihtiyacı arasında büyük bir fark var. Denemem ve alt yüzeylerin nasıl çıktığını görmem gerekecek. Bu özel iş için, eğer biraz kabaysa, çok fazla sorun olmayabilir.
pseudoeuclidean
2016-03-26 07:38:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun çılgınlık olup olmadığı büyük ölçüde iki faktöre bağlıdır: kullandığınız yazıcı ve yazdırdığınız nesneler. Bu stratejiyi yalnızca çözünebilir destek malzemesi kullanıyorsanız tavsiye ederim, çünkü parçaları ayrılabilir desteklerle ayırmak son derece zor olacaktır. Daha sonra, bu strateji arzu edilir, çünkü destek malzemesinden tasarruf sağlar; ancak bu, yalnızca parçaların tüm profilleri birbirine çok benziyorsa doğrudur (ideal olarak her bir parçanın profili, üstündeki her parçanın profilini kapsamalıdır).

Olduğunuz sürece Doğru yazıcıyı kullanmak ve uyumlu parçaları yazdırmak, bu harika bir stratejidir. Yerden, zamandan ve destek malzemesinden tasarruf sağlar; dahası, parçaları istiflemek termal genleşme nedeniyle eğrilmeyi de azaltabilir (ABS ile baskı yaparken büyük bir problemdir) çünkü her bir parça üstündeki parça için bir sal gibi davranır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...