Soru:
Burçları 3B yazdırılmış bir parçada sabitlemenin iyi bir yolu nedir?
user441767
2018-02-28 00:25:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Burçları 3D baskılı parçalarda sabitlemek istiyorum. Bir delme mastarı için kullanılacaklardı. Isı ayarlı ekler gördüm, ancak hepsinin iç kısımları dişli. Bulabildiğim en iyi fikir, burcundan bir inçin birkaç binde biri daha büyük olan plastik deliği basmak ve yatağın dış çapına epoksi uygulamak ve onu yerleştirmektir. Daha iyi bir yol var mı?

Bir kenara, uygun etiketleri bulmakta zorlandım.

Bir cevap:
fred_dot_u
2018-02-28 01:20:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Burcun dışı epoksiye iyi bir şekilde yapışacaksa, yönteminiz basittir ve muhtemelen etkili olacaktır.

Burcun dışını kaba işleyerek dişli uçlar için kullanılan aynı yöntemi kullanabilirsiniz. , ısıtmak ve modelde basılmış doğru boyutta bir deliğe zorlamak.

Dişli uçlar, erimiş plastik ile daha güçlü bağ sağlamak için tırtıklı veya başka şekilde dokulandırılmıştır. Burcunuzun tırtıllanması, iyi bir epoksi bağdan daha karmaşıktır.

Isıtmalı kesici uçlar için yukarıdaki gereksinimleri karşıladığı görülen " dökülebilir burçlar" adlı bir ürün keşfettim:

knurled bushing

Ürün listesi, bunların delme mastarları için kullanıldığını gösteriyor.

Daha az dağınık ama daha pahalı olabilir Epoksi ve biraz zımparalama yerine bunları satın almak ve kullanmak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...