Soru:
Tevo Michelangelo nozulu baskı tablasının altında
user51497
2018-10-30 22:22:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bugün ilk 3D yazıcı olarak bir Tevo Michelangelo aldım ve zaten yatak seviyeleme ile ilgili bir sorunum var: Ekstrüder nozulu, baskı tablasının çok altında. (Birkaç kez yaptığım eksenleri otomatik olarak yerleştirdiğimde). Sadece plakayı aşağı doğru ayarlamayı düşündüm, ancak inanılmaz derecede yavaştı ve neredeyse hiç ilerleme olmadı.

Kötü kalite için üzgünüm:

Extruder nozzle below build plate

Vidalar aracılığıyla aşağı doğru ayarlamaya devam etmeli miyim (gittikçe zorlaşıyor), yoksa bunu çözmenin başka bir yolu var mı? Yoksa sadece aptalca bir hata mı yapıyorum?

Yazıcınızın ayarlanabilir bir Z-durdurma anahtarı yok mu? plakayı bükme korkusuyla yatak vidalarını gerçekten döndürmek istemezsiniz.
Bir cevap:
0scar
2018-10-30 23:55:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z-uç kısmını biraz daha yukarı hareket ettirin, ayrıca yatak tesviye vidalarının tam olarak vidalanmadığından emin olun.

Yani:

  1. Yazıcıyı yukarı kaldırın.
  2. Başlık, yapım platformundan biraz daha yüksekte olacak şekilde Z uç kısmını yukarı kaldırın.
  3. Yazıcıyı yerleştirin.
  4. Devre dışı bırakın. step motorları kullanın ve kafayı yatağın üzerinde belirli bir konuma getirin (örneğin, Z eksenini bozmadan bir köşe), yatağın yeni bir konumuna geldiğinizde, bir kağıt parçası belirgin bir sürtünme gösterene kadar vidaları gevşeterek yatağı kaldırın nozül ve yapı platformu arasına çekildiğinde.
  5. Tüm köşeleri birkaç kez, ayrıca yatağın ortasını yapana kadar 3'e gidin. Arada bir yazıcının yeniden yerleştirilmesi önerilir, bu şekilde yanlışlıkla Z ekseni hareketi tekrar telafi edilir.
Teşekkürler, yatak şimdi düzlendi (İpliklerim gelene kadar beklemem gerekse de). Takip eden soru: [Uç noktasının yukarı doğru hareket ettirilmesi, basılı nesnenin maksimum yüksekliğini etkiler mi?] (Https://3dprinting.stackexchange.com/questions/7334/does-moving-the-z-endstop-upwards-affect- yazdırılabilir nesnenin-maksimum-yüksekliği)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...