Soru:
Manyetik çelik sac PEI'den PETG kalıntısını temizlemenin en iyi yolu nedir?
NLed
2018-04-10 19:44:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Manyetik PEI'li MK3'üm var ve bir miktar PETG kalıntısı yüzeye yapışmış. Nasıl kaldırabilirim? Aseton işe yarıyor mu?

Teşekkürler

Bir cevap:
Andy Levesque
2018-04-11 01:03:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle, gördüğünüz şeyin yatağınızda PEI kaybı değil, PETG kaldığını doğrulamak isteyeceksiniz. Çoğu durumda, PETG bir ayırma maddesi (pencere temizleyicisi veya tutkal çubuğu) olmadan kullanıldığında, PETG, PEI ile PEI'nin yatağa sahip olduğundan daha güçlü bir bağ oluşturur. Bu, PEI'nin yataktan kalkmasına neden olur. Bunu, baskı yatağının başka bir yerinde daha mat görünümden ziyade, baskının sıkıştığı yerde daha yüksek pürüzsüzlükte bir nokta görerek anlayabilirsiniz.

Sayfada gerçekten PETG kalmışsa, önce tırnağınızı sağlam bir şekilde kullanmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, aseton veya 1000 kumlu zımpara kağıdı kullanmayı deneyebilirsiniz (aynı zamanda PEI'yi geri yüklemek için de çalışır). Malzemeyi çıkarmak için dikkatli bir spatula da kullanılabilir.

PETG'nin sonraki baskılarında, PETG'yi yazdırırken bir ayırıcı eklemek isteyeceksiniz.

Zımpara kağıdı PEI'yi nasıl geri yükler? Lütfen açıklar mısın?
@mac Mutfak süngerinin PEI'ye zarar vermeden herhangi bir kalıntıyı çıkaracak kadar aşındırıcı olduğu fırçalama tarafı ile aynı etkiye sahiptir. Görünümü geri yüklemek için önerilir, bu nedenle onaylanmıştır, ancak başka yollarla çıkaramayacağınız küçük sıkışmış parçaların çıkarılmasına da yardımcı olabilir.
Tamam teşekkürler. Cümlenin oluşturulma şekli kafamı karıştırdı: Ana cümlede nasıl çalışacağını anladım, parantez içindeki kısım bana şu şekilde ilk paragrafa atıfta bulunuyormuş gibi göründü: "zımpara kağıdı kalan PETG'yi kazımak için çalışıyor (ve PETG, PEI'yi çıkardı) ".


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...