Soru:
Bir binayı lazerle taranmış dış nokta bulutundan yazdırma
Metiu
2018-04-26 01:56:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir Leica kafası ile lazer taraması yapılarak elde edilen bir binanın dış yüzeyinin çok yoğun bir nokta bulutuna (milyarlarca nokta) sahibim. 500.000'e kadar başarıyla alt örnekledim ve önce binayı basmaya çalışıyorum Poisson yüzey rekonstrüksiyonunu kullanarak CloudCompare, Meshlab ve PDAL kullanmayı denedim ancak ortaya çıkan ağ, çoğunlukla en düşük nokta yoğunluğuna sahip çatılarda deliklerle dolu ve yazdıramıyorum. nokta bulutunun tam olarak geometrik bir şeyin dış kısmı olduğu gerçeğini kullanabilir miyiz?

Iki yanıtlar:
Horitsu
2018-05-04 11:56:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, benzer algoritmalar var, ancak (afaik) programları kullanmaya hazır değil. Kendi başıma bir lisans tezi yazdım, burada taranan yüzeylerin poind bulut verilerini kontur sekizlilerine dönüştürdüm. Bu, Laine'in çalışmasına ( https://users.aalto.fi/~laines9/publications/laine2010i3d_paper.pdf) ve seyrek voksel kontur sekiz ağaçlarını kullanma yaklaşımına dayanmaktadır, ancak çokgen kullanmak yerine Bu yol, görselleştirme için hızlı, iyi yaklaşık sonuçlar elde etmeyi amaçlıyordu.

Ancak daha yavaş ve daha doğru algoritmalar da olabilir.

Btw. Bu soru, veri dönüştürme ile ilgili bir soru olduğundan, 3B baskı forumuna yerleştirilmesi iyi değildir.

Oh ve seyrek voksel oktree yaklaşımına sahip bu algoritmalar çok daha fazla giriş verisini işleyebilir. Algoritmam birden fazla milyon noktayı kaldırabilir.
Axel Fernandes
2018-06-05 14:10:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Büyük yalancı veri noktaları kullanılarak oluşturulan bir ağdaki boşlukları doldurmak tam bir karmaşa.


Sektörde bunu yapmanın gerçek yolu, tüm boşlukları manuel olarak doldurmaktır (Evet, sonsuza dek yapılacak ve insanlar bunu yapmak için para alacaklar)


Ağı Autodesk 3Ds max'a aktarın ve doğru olmasını istiyorsanız veya tümünü seçip kap işlevini kullanın.

Umarım bu, sorununuzu çözer.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...