Soru:
STL dosyası içindeki bir nesneyi değiştirmenin / yeniden boyutlandırmanın en kolay yolu nedir?
Tony Stark
2016-06-13 23:08:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu STL dosyası olarak bir quadcopter için GoPro montajına sahibim. Aşağıdaki gibi görünür.

enter image description here

Nasıl değiştirebilirim ki birkaç milimetre daha geniş ve daha uzun olur, ancak vida delikleri kalır tam olarak aynı boyutta mı? Ayrıca üst yüzeyin açısı aynı kalmalıdır. Lütfen benim gibi CAD yazılımı hakkında hiçbir fikri olmayan biri için en kolay çözümü önerin.

Benim için mükemmel çözüm, onu sadece Tinkercad'e aktarmak ve sonra değiştirmek olacaktır, ancak adımların ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok .

Yalnızca birkaç milimetreye ihtiyacınız varsa, muhtemelen tüm modeli tüm yönlerde (açıları / oranları korumak için) gereken miktarda uzatabilir / ölçeklendirebilirsiniz ve vida delikleri yine de düzgün çalışacak kadar doğru boyuta yakın olacaktır. Model dosyasını bile değiştirmeden dilimleyici dilimleyicinizde bu tür bir ölçeklendirme yapabilirsiniz.
Hangi cevabın en iyi olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Tinkercad'e dalıp her şeyi ölçüp benzer bir şey tasarladım (bkz. Http://www.thingiverse.com/thing:1624957).
Beş yanıtlar:
J. Roibal - BlockchainEng
2016-06-14 02:17:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pek çok kaynak, 3D CAD kullanılarak değiştirilebilecek (ÇOK başlangıç ​​dostu olan eskiz gibi bir araç öğrenme dahil) mevcuttur. Sorununuza en kolay ve en hızlı çözüm, TAM OLARAK bu tür durumlar için oluşturulmuş reddit topluluğu "3D Print My Thing" olabilir (3B yazdırılacak olan modelleme parçalarına yardım.) Başka bir potansiyel yararlı reddit topluluğu, bu quadcopter / Go-Pro eklenti 3B modelinde size yardımcı olabilecek birçok kişiye sahip olacak "3D Modelleme" 'dir.

Üçüncü çözüm: Thingiverse, 3B modeller için seçeneği özelleştirin (bu dahil). Modeli düzenlemek için bu arayüzü kullanmayı denediniz mi? Bu büyük olasılıkla en kolay Kendin Yap çözümüdür.

Jason King
2016-06-14 21:26:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maalesef, bir STL'nin belirli özelliklerini değiştirmenin basit bir yöntemi yoktur. Aşağıdakilerle hemen hemen sınırlısınız:

  • Ölçekleme (Üç bağımsız eksen boyunca tüm model)
  • Modeli parçalara / parçalara ayırma
  • Nesneyi Yansıtma veya Döndürme
  • Bir nesneyi eğriltmek (döndürmek)

Son eylem bile bir 3D CAD programı gerektirir. Kendi modelinizi geliştirmenizi öneririm. OpenSCAD, iyi çalışan ücretsiz bir 3D CAD programıdır. TinkerCAD konusunda rahatsanız, bu montajın kendi versiyonunu kolayca geliştirebilmelisiniz.

İyi şanslar!

StarWind0
2016-06-16 18:15:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet. Netfabb dilim / bölme aracını kullanarak iki STL'ye bölerdim.

123d'de deliği birleştirme birleşimiyle (silindir nesnesiyle) doldurur, ölçeklendirir ve ya doldurmadan tutar ve delin veya deliklerin olmasını istediğiniz yerde bir çıkarma birleşimi yapın. (yine bir silindirle)

Ölçeklendirme, aksi takdirde orijinal modele ve solidworks'e ihtiyacınız var ..

2'ye bölün, istediğiniz parçayı ölçeklendirin ve diğer yarısını yeniden ekleyin muhtemelen en iyi yol.

MartianAndy
2019-02-03 10:46:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yapmaya çalıştığınız şeyin biraz önemsiz olmadığını düşünüyorum, bu nedenle hangi aracı seçerseniz seçin bir öğrenme eğrisi olacaktır.

Yukarıda belirtildiği gibi OpenSCAD, açık kaynaklı bir araç olarak oldukça iyi bir şekilde kurulmuştur. STL'leri değiştirmek için; ancak GUI araçlarını kullanmak yerine programlı CAD yazarken rahat olmanız gerekir. Kişisel olarak, programatik CAD'in ÇOK daha kolay olduğunu düşünüyorum, ancak herkesin böyle hissetmediğini fark ediyorum. FWIW, bunu muhtemelen bir FARK yöntemi kullanarak üç STL'ye ayırırdım, bir ÖLÇEK yöntemi kullanarak dıştaki olanları gererim, sonra onları bir araya getirmek için bir BİRLİK kullanırdım.

Yaşadığım tek sorun OpenSCAD, çok sayıda üçgen içeren bir STL ile uğraşırken sık sık beklenmedik bir şekilde çökecek veya inanılmaz derecede yavaş çalışacak olmasıdır.

AtomicCompiler.com OpenSCAD'e çok benzer, ancak bir web hizmeti olarak çalışır ve büyük STL'lerle uğraşırken biraz daha iyi. İndirme ve hatta oturum açma gerektirmediği için önce bunu deneyebilirim.

Cem Kalyoncu
2019-02-03 15:25:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu amaçla Blender kullanmanızı öneririm. Mükemmel seçim araçlarına sahiptir, seçimi geri alabilir / yineleyebilirsiniz ve açıkçası, diğerlerini etkilemeden herhangi bir bölümü yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ancak, bunu etkili bir şekilde yapabilmek için Blender'ı orta düzeyde öğrenmeniz gerekebilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...