Soru:
3 Boyutlu Yazıcının gövdesi olarak HDPE mi?
ArkCaptainNoah
2016-06-03 22:56:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son zamanlarda kendi 3-D yazıcım üzerinde çalışıyorum ve vücut için farklı malzemelerle biraz deneme yapmaya çalışıyorum. Biri, bir dizi prototip oluşturmayı kolaylaştıracak bir CNC makinesinde iyi çalıştığı için HDPE (yüksek yoğunluklu polietilen) kullanılmasını önerdi. HDPE'nin filament için de kullanılabileceğini biliyorum, ancak daha önce hiç denemedim. Vücut için HDPE veya diğer potansiyel malzemeler hakkında herhangi bir girdisi olan var mı? Bazı kötü deneyimlerim olduğu için odun kullanmaktan kaçınmaya çalışıyorum.

Alüminyum ekstrüzyon çerçevelerini yenmek gerçekten zor. Özellikle tek sayfa inşaat yazıcısı mı istiyorsunuz?
Zorunlu değil, ama CAD / CAM programları konusunda çok tecrübem var, bu yüzden bunu tasarım kaslarımı biraz germek için bir fırsat olarak kullanmaya çalışıyorum.
üç yanıtlar:
BlackSquareTaco
2016-06-16 23:41:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir 3B yazıcının gövdesini / çerçevesini oluştururken dikkat edilmesi gereken ana husus, sağlamlıktır. Malzeme ne kadar sert olursa, çerçeve yük altında o kadar az deforme olur ve sonuçlarınız o kadar doğru ve tekrarlanabilir olur.

UHMW'nin 120.000 psi civarında Çekme Elastisite Modülü vardır ( http: // www.polytechindustrial.com/products/plastic-stock-shapes/uhmw-polyethylene)

Alüminyum, 10.000.000 psi civarında bir Esneklik Modülüne sahiptir (Mott, Applied Strength of Materials, 5th Edition, belirli alaşımda)

Alüminyum, UHMW'den yaklaşık 100 kat daha serttir.

3 veya 6 mm kalınlığındaki lexan levha için rakamların nasıl karşılaştırıldığını merak ediyorum, inşaat için kaç tane 3d yazıcı kullandığını düşünün.
Lexan (Polikarbonat), 340.000 psi civarında bir modüle sahiptir (http://www.sabic-ip.com/resins/DataSheet/Internet/PDF/1002002131_1002003947_1002038344_SI.pdf)
'Haydi bilimi uygulayalım' cevabını sevmek.
Uygulandığını görmek istediğim bilimin bir parçası, çerçevenin geometrisinin değişmesini engelleyecek kadar cıvatalar sıkıldığında akriliğin sertliğine ne olduğu. Çatlakların çerçeveye yayılmasını ve sertliği yok etmesini beklerdim.Ayrıca, UHMW-PE'deki cıvataların çatlamadan oldukça ağır bir şekilde kranklanabileceğini de öneririm.
fred_dot_u
2016-06-04 00:18:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çeşitli projeler için yaygın olarak UHMW-PE, aka, Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen olarak tanımlanan şeyi kullandım. Kolay temizlendiği ve kolay kesilemediği için bu malzemenin genellikle kesme tahtalarında kullanıldığını biliyor olabilirsiniz.

alüminyuma benzer şekilde işleme yapar, ancak aletin önlenmesi için soğutulması / yağlanması gerekir. kesme kenarlarında erimiş plastik birikmesi. Kesme hızları yavaşsa ve talaş kesiciden uzaklaştırılırsa kesme sıvısı veya yağlama maddesi olmadan kurtulabilirsiniz.

Pahalı olduğu için 3d yazıcı yapmak için böyle bir malzeme düşünmemiştim ama ben Muadil alüminyum ebatlarını da karşılaştırmadık.

Bir 3d yazıcıda kullanımın lexan için iyi bir alternatif olacağını düşünürdüm çünkü cıvataları çatlama korkusu olmadan sıkabilir. Dönme veya titreşime maruz kalan cıvatalar için kendinden kilitli somunlar iyi bir fikirdir. Bir broş kullanırsanız, somunlar için bir cep kesmek kolayca başarılabilir.

DICE olarak bilinen ve alüminyum gerektiren açık kaynaklı 3d yazıcının planlarını indirdim, ancak bulduğum fiyatlandırma doğru miktarlar için aşırıydı. HDPE veya UHMW-PE'de aynı malzeme listesini inceleyeceğimi düşünüyorum (aynı madde için farklı isimler olabilir).

Malzemenin çok kaygan, etkili bir şekilde kendi kendine olduğunu bilmek de aynı derecede yararlıdır. -Doğru koşullar altında yağlama. Ne yazık ki, bir 3d yazıcı uygulaması için, kendinden yağlamalı parçanın arabalarda işe yarayacağına inanmıyorum, ancak doğrusal kızaklarla denemek eğlenceli olabilir.

Alüminyum kadar sert değil, bu yüzden sertlik gerekli ve mimari tarafından sağlanmadığında, daha kalın bir parça belirtilebilir. 3 mm'lik (1/8 ") bir parçayı parmaklarımla zar zor bükebiliyorum, ancak alüminyum için bunu yapamam.

UHMWPE için hızlı bir aramanın sonucu: 1/8 "beyaz fiyat veren https://www.interstateplastics.com/Uhmw-Natural-Virgin-Sheet-UHMNV~~SH.php?thickness=0.125&dim2=12&dim3=24 sayfa 24 x 12 "ABD \ 26.06 ABD doları iken siyah sürüm yalnızca 1/4" kalınlığında yaklaşık 28,00 ABD dolarıdır

Alüminyum 6061T6'daki onlinemetals.com'daki eşdeğer boyut yaklaşık ABD'dir \ 3,00 $ daha pahalı. Bu, beklediğimden daha düşük, fikri UHMWPE'den birinin umduğundan daha fazla saptırıyor. 1/4 "için eşdeğer neredeyse 60 ABD Doları, oldukça yüksek.

Görünüşe göre daha kalın malzemeye ihtiyacınız varsa plastik için fiyat daha iyi, alüminyum için o kadar iyi değil.

Şu anda en büyük sorunum, katı bir nesne oluşturmak için tabakaların ne kadar kalın olmasını istediğimi / buna ihtiyacım olduğunu belirlemeye çalışmak, bu 3 boyutlu bir yazıcının sürekli titreşimlerini herhangi bir soruna neden olmadan idare edebiliyor, yani bir kesin boyutlar hakkında daha iyi bir fikriniz varsa, muhtemelen herhangi bir malzeme satın almayacağım. Her iki durumda da bilgiyi takdir ediyorum!
Yardımcı olduğum için mutluyum. Bazı ucuz testler yapmak istiyorsanız, yerel büyük mağazadan kesme tahtaları satın alın. Yerel olarak pano başına on dolardan daha az bir boyutta oldukça kalın malzemeler alabiliyorum. Cevabımın uygun olduğuna inanıyorsanız, lütfen onay kutusu simgesine tıklayın. Teşekkürler
0scar
2018-07-06 15:44:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu malzemeyi (8 mm kalınlık) kendi tasarımımın bir Prusa i3 klonu için denedim, ancak arkadaşlarımın lazer kesim makinesinde (bir değil) lazerle kolayca kesilmesine izin vermediği için kullanmayı bırakmam gerekti. hobi lazer kesim makinesi, bu onun işi).

HDPE, Pleksiglas veya Akrilik kesmeye göre daha düşük hız gerektirir, bu da daha fazla ısı girdisi ve küçük bir üst kesim ve kenarları düz olmaktan uzak bırakan geniş bir alt kesim genişliği sağlar.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...