Soru:
Monoprice Select Mini V2 geri çekme / tel çekme sorunu
Jordy337
2018-09-28 04:54:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Monoprice Select Mini V2 cihazım var ve son zamanlarda kalın ve sağlam modellerden çıkıntı yapan küçük dizelerle ilgili sorunlar yaşıyorum:

Example of stringing

Bu modeli dilimlemek için Ultimaker Cura v3.4.1'i kullandım: Hatchbox Black PLA filamenti kullanarak Temel Geri Çekme testi

Ve aşağıdaki ayarlar:

 • Katman Yüksekliği: 0.1313 mm
 • Duvar Kalınlığı 1.05 mm
 • Dolgu:% 22
 • Ekstruder Sıcaklığı: 200 ° C
 • Yatak Sıcaklığı: 55 ° C
 • Geri Çekme Mesafesi: 4 mm
 • Geri Çekme Hızı: 40 mm / s
 • Hız: 50 mm / sn
 • Geri Çekildiğinde Z-Hop: Kapalı
 • Destekler: Kapalı
 • Yapışma: Kenar

Bu sorunun nasıl çözüleceğiyle ilgili her türlü tavsiyeden memnun olurum.

Iki yanıtlar:
0scar
2018-09-28 11:38:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Monoprice Select Mini V2, Bowden tarzı bir ekstrüzyon sistemi kullanır. Bowden ekstrüderleri, filament ile iç tüp çapı arasındaki boşluğun, filamanın hafifçe bükülmesine ve sıcak uçta bir basınç oluşumuna neden olmasına izin verdiği tüpte filamanı sıkıştırır. Geri çekme olmazsa, bu, ekstrüzyon işlemini durdurduğunuzda filamanın sıcak uçtan sızmaya başlayacağı anlamına gelir.

Ayarlarınızdan, geri çekmeyi kullandığınız görülebilir. Yeterince geri çekilip çekilmediğiniz sorusu şimdi ortaya çıkıyor Ayrıca, örn. İçin doğru ayarların yapılmasıyla bu çekim azaltılabilir. baskı sıcaklığı, geri çekme, yavaşlama, seyahat hızı. Doğru ayarları bulmak size kalmıştır; kalibrasyon baskıları gibi test baskı nesneleri (gösterdiğiniz görüntüdeki gibi) doğru ayarları bulmanıza yardımcı olur.

Görünüşe göre, kullandığınız geri çekme hala bir miktar filamanın resminizde gösterildiği gibi sıcak uçtan sızmasına izin veriyor. Bu, hareket hareketinden önce sıcak uçta hala biraz basınç kaldığı anlamına gelir. Hareket hareketinden önce basıncı düşüren bir parametreye "yanaşma" denir; temel olarak, hareket hareketinden önce kafa hala baskı hareketlerini tamamlarken ekstrüzyonu durdurmayı tanımlarsınız. Bu ayarı keşfetmeniz tavsiye edilir. İncelenecek diğer seçenekler arasında filaman baskı sıcaklığının düşürülmesi veya hareket hareketinin artırılması yer alıyor.

Jordy337
2018-10-08 05:52:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sonunda yaptığım şey, yazıcıyla birlikte gelen cat.gcode'daki ayarları kullanmaktı. Biraz fazla olduğunu düşündüğüm 10 mm'lik bir geri çekilme var, ancak işe yararsa işe yarıyor.

Henüz yapmadıysanız, ayarı değiştirebilir ve minimum mesafeyi bulabilirsiniz. 10 mm yüksek görünüyor, 8 mm yine de işe yarar mı? vb...


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...